close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه با براد وودوارد طراح تصاویر مفهومی
loading...

وکتور آرت ورک- پرتال تخصصی دانلود ، آموزش گرافیک و مالتی مدیا ،دانلود و آموزش نرم افزارهای گرافیکی، دانلود تصاویر وکتور

از اینکه در مصاحبه ما شرکت کردید از شما سپاسگزایم. براد آثار بسیار خوبی در زمینه طراحی، تصویرسازی و تصاویر مفهومی دارد. وی برای شرکت طراحی Column Five Media با تیمی نیرومند کار می کند و عهده دار پروژه های بزرگ مشتریان معروف است. علاوه بر این، وی دائماً در کار شخصی خود در حال اکتشاف است، و نسبت به مأموریت های کوتاه مدت تعهد دارد. از علاقه ی براد به مدرنیسم قرون وسطی، اینکه چگونه سبک او به سرعت رشد کرد و عناصر کلیدی که تصاویر مفهومی را به موفقیت رساندند مطلع شوید. سؤال: سلام براد، لطفاً کمی درمورد…

مصاحبه با براد وودوارد طراح تصاویر مفهومی

علیرضا نورمحمدی بازدید : 1152 سه شنبه 01 مرداد 1392 نظرات ()

از اینکه در مصاحبه ما شرکت کردید از شما سپاسگزایم. براد آثار بسیار خوبی در زمینه طراحی، تصویرسازی و تصاویر مفهومی دارد. وی برای شرکت طراحی Column Five Media با تیمی نیرومند کار می کند و عهده دار پروژه های بزرگ مشتریان معروف است. علاوه بر این، وی دائماً در کار شخصی خود در حال اکتشاف است، و نسبت به مأموریت های کوتاه مدت تعهد دارد. از علاقه ی براد به مدرنیسم قرون وسطی، اینکه چگونه سبک او به سرعت رشد کرد و عناصر کلیدی که تصاویر مفهومی را به موفقیت رساندند مطلع شوید.

سؤال: سلام براد، لطفاً کمی درمورد خودتان بگویید. اهل کجا هستید؟ چه مدرکی دارید و چگونه فعالیت در این زمینه را آغاز کردید؟
من در Great Northwest، در منطقه ی سیاتل بزرگ شدم. از زمانی که از لحاظ فیزیکی نقاشی کردن برایم ممکن شد، نقاشی کرده ام. خصوصاً مادرم، با توجه به اینکه خودش یک هنرمند بود، درطول عمرم من را به خلق آثار هنری تشویق می کرد. وقتی به مقطع دانشگاه رسیدم، به این فکر کردم که یک نقاش شوم، اما همین که پی بردم همکلاسی هایم در حال پیشرفت هستند و در مهارت، بالاتر از من خیز برمی دارند، این ایده به سرعت کم رنگ شد. بنابراین من خودم را در طراحی گرافیک آزمودم و به آن علاقه شدید پیدا کردم. من به اینکه اطلاعاتم از طراحی می تواند بیش از یک تصویر ذهنی زیبا ثمر بدهد علاقه مندم. در حال حاضر مدرک لیسانس هنرهای زیبا در طراحی گرافیک را دارم. الان در نیوپورت بیچ در ساحل غربی ایالات متحده با همسر، پسرم و توله سگم زندگی می کنم؛ و به صورت تمام وقت برای شرکت Column Five Media به عنوان طراح کار می کنم.سؤال: چه قدر طول کشید تا شما جایگاه ثابتی در صنعت کسب کنید و مشتریان معین زیادی را پابرجا نمایید؟
اگر بخواهم کاملاً صادق باشم، هنوز در حال کسب جایگاه ثابت در صنعت هستم. من الان فقط کمی بیشتر از یک سال است که فارغ التحصیل شده ام، ولی در خارج از محدوده شغل تمام وقت من همه چیز نسبتاً سریع در حال حرکت است. من به سرعت متوجه شدم در چه نوعی از طراحی موفق هستم و باید آن را پیگیری کنم. و بعد از انرژی زیادی که برای پیشرفت خودم گذاشتم، واقعاً کار قراردادی را برگزیدم. به طور شگفت آوری، تقریباً 98% مشتریان من علاقه مند کار تصویر سازی هستند.سؤال: می توانید کمی در مورد Column Five برایمان صحبت کنید؟ ساختار شرکت چیست و شما در کجای آن قرار دارید؟ نقش شما در آن جا چیست؟ بر روی چه نوع پروژه ها و مشتریانی کار می کنید؟
Column Five Media موهبت بزرگی بود که در دوران جوانی به دست آوردم. این شرکتی خلاق و در حال رشد سریع است که در بیان بصری داستان تخصص دارد. اکثر مردم ما را از روی تصاویر مفهومی و داده های تصویری مان می شناسند. مشتریان C5 تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در دنیا را احاطه کرده اند.
من کار طراحی را در این شرکت به عهده دارم. من کپی و اطلاعات تهیه می کنم که انتظار می رود آن را در قالب یک کار پویا، نسخه چاپی، وب، قطعات نمایشی تعاملی و ... بسازم.سؤال: شما یک چنین پورتفولیوی پرباری دارید، تصاویر وکتور کجای کار شما قرار دارد؟ به کدام جنبه کار با وکتورها علاقه مند هستید؟ کدام یک از ابزارهای طراحی و تصویرسازی را براساس یک مبنای معین استفاده می کنید؟
اولاً، بابت این الفاظ محبت آمیز از شما تشکر می کنم. وکتور هدیه خدا به انسان هستند. من به اینکه آن ها مقیاس پذیر و بی نقص هستند علاقه مندم. تقریباً تمام کار من شامل اشکال وکتور است، حداقل در زمینه هایی از فرایند خلق اثر هنری. چندین بار اشکال وکتور کاملی در ادوب ایلوستریتور ایجاد خواهم کرد و سپس آن ها را به فتوشاپ می آورم، به طوریکه می توانم درون شکل را با الگویی که طراحی می کنم نقاشی کنم. بنابراین ابزاری که من براساس یک مبنای معین استفاده می کنم می تواند یک اسکنر، خودکار و مداد، ایلوستریتور و فتوشاپ، و دوربین گوشی من برای مراجعه کردن باشد.سؤال: نظر به اینکه یک طراح و تصویرساز هستید، کدام یک اول برای شما اتفاق افتاد؟ سابقه طراحی گرافیکی شما چگونه سبک تصویرسازی شما را تحت تأثیر قرار داده، یا برعکس؟
قطعاً تصویرسازی اول اتفاق افتاد، ولی سبک من راهی بود که بیشتر بر مبنای هنر بود. باور بکنید یا نه، تصویرسازی من بیشتر آثار هنری واقع گرایانه از طبیعت بی جان بود. در طی دوران دانشگاه تقریباً به طور کامل روی طراحی تمرکز کردم، بنابراین بیشتر در مورد تصویرسازی فکر نکردم. اما به محض اینکه کار در Column Five را آغاز کردم، مجدداً فرصت های زیادی برای تصویرسازی به من داده شد. و سابقه طراحی من عمیقاً سبک تصویرسازیم را تحت تأثیر قرار داد. تمام اصولی که در کلاس های طراحی یاد گرفتم، عیناً در تصویرسازی معتبرند. در حال حاضر سبک من تا اندازه ای در هندسه، و گهگاهی کمی هم در کوبیسم رشد کرده است. بهترین تأثیری که طراحی بر کار تصویرسازی من داشته، ایده ی طراحی خارج از محدوده صفحه و متعادل کردن همه چیز در فضا است. من هنوز دارم روی این مورد کار میکنم، ولی حس می کنم پیشرفت کمی کرده ام.سؤال: چه کسی یا چه چیزی الهام بخش کار شماست؟ می توانید در مورد سبک تان با ما صحبت کنید؟
من از هنرمندان زیادی الهام گرفته ام، اما منابع الهام بخش مورد علاقه و دائمی من مدرنیست های امریکایی قرون وسطی هستند؛ مانند سائول باس، آلوین لوستیژ، رِی، چارلز ایمز وغیره. همانطور که قبلاً ذکر کردم، سبک من هنوز در حال رشد است، ولی در همه جا گویاتر خواهد شد. من دریافته ام که بسیاری از پروژه های طراحی که درحال حاضر می گیرم می توانند به خوبی با تصویرسازی های سنگین ترکیب شوند. بنابراین جفت و جور کردن این دو لذت بخش است. زمانی که در سبک آزادی عمل دارم، سعی می کنم به کار الهام گرفته شده از قرون وسطی کمی احساس مدرن اضافه کنم. در غیر این صورت، تغییرات سبک من به آنچه که برای یک پروژه خاص ضروری و مناسب است بستگی دارد.سؤال: می توانید راجع به حس مالکیت نسبت به شغل خود به ما بگویید؟ و اینکه دوست دارید چه نشانی از خودتان در دنیای طراحی به جا بگذارید؟
این پرسش مهمی است. این یکی از مواردی است که اخیراً در موردش زیاد فکر کرده ام. دوست ندارم مردم من را فقط به خاطر تمام تصاویر زیبایی که خلق کرده ام به خاطر بیاورند. من یک طراح شدم، بنابراین می توانم ایده ها را مخابره کنم. این من را به دنیای هنر محدود نمی کند. من به حل مسائل مبرم فعلی پیرامون طراحی را در دنیا امیدوارم. فعلاً من و همسرم در جریان کار تأسیس یک شرکت هستیم که عیناً همان کار را انجام دهد و به کودکان کمک کند تا خلاق باشند و خواندن را یاد بگیرند. به زودی منتظر به روز تر شدن آن باشید!سؤال: زمانی وجود داشته که احساس کرده اید مهلت کار شما تمام شده است؟ چگونه اتفاق افتاده است؟
تا حدی. احساس می کنم مهلت آن تمام شده، ولی تقریباً نه در جایی که دوست داشتم. به هر حال در چند ماه گذشته حس می کنم بالاخره کار من از اینکه مانند کار دانشجویی به نظر برسد، فاصله گرفته است. من 8 ساعت در روز در یک مؤسسه شگفت انگیز کار می کنم، و باقی مانده شب را بر روی پروژه های قراردادی کار میکنم، برای اینکه واقعاً احساس شایستگی و کاردانی کنم. من هنوز راه درازی در پیش رو دارم.سؤال: لطفاً در مورد خبرهای تصویری وبلاگ برای ما توضیح دهید. چند وقت یک بار برای سایت مطلب می نویسید؟ اضافه کردن اطلاعات به وبلاگ چگونه به کار شما کمک می کند؟
اخبار تصویری یکی از انتخاب ها برای اضافه کردن مطلب به وبلاگ است که تمام خوبی جلوه های بصری را برجسته نمایش می دهد. محتوا همیشه نو و جالب توجه است. الان 6 ماه است که برای آن ها مطلب نوشته ام. اضافه کردن مطلب به وبلاگ راه مهمی برای یادگیری من است. هر چه بیشتر یک فرایند را برای افرادی تشریح کنم، بیشتر آن را می فهمم. برقراری ارتباط بخش کلیدی کاری است که من انجام می دهم، بنابراین یاد گرفتن این نکته شدیداً مفید است که افکارم را در قالب واژه ها، و نه فقط تصاویر، مخابره کنم.سؤال: زمان ایجاد یک تصویر مفهومی، چه مفاهیم پایه ی مهمی برای سپردن به ذهن هست؟
- لازم است محتوا سریعاً خوانده و درک شود.
- وجود سلسله مراتب بصری لازم است. این کار خوانایی را افزایش می دهد و کمک می کند محتوا قابل هضم تر شود.
- بر رویدادها و الگوها تأکید کنید.
- آن را طوری بسازید که بیننده بتواند از راه های متعددی با تصویر درگیر شود.سؤال: درس های مهمی که در رابطه با تجارت یاد گرفته اید و طراحان مبتدی باید آن ها را از بر کنند چه هستند؟
در درجه اول ایجاد یک قرارداد محکم و استوار و استفاده از آن است. من در ابتدا بی تجربه بودم و از قرارداد استفاده نکردم و فقط به مشتریان پشت گرم بودم. هیچ وقت این کار را نکنید! همیشه برای محافظت از خودتان یک قرارداد داشته باشید. طبق یک روش از پیش تعیین شده کار نکنید، این از ارزش کار تمام طراحان می کاهد. کارهای بدون دستمزد از استثنائات بدیهی هستند؛ مثلاً کار خیریه و مانند آن. ولی برای کسی بدون یک توافق نامه قراردادی که طی آن بابت کارتان دستمزد دریافت می کنید، کار نکنید. این کار وسیله معاش شماست، نه اسباب سرگرمی. با طراحانی که خوشتان می آید قرارداد ببندید. از آن ها بخواهید درمورد مقام شما انتقاد کنند و هرچه قدر می توانید از آن ها دانش و معرفت کسب کنید. انجمن طراحی بسیار دوستانه است، بنابراین از برخورد با افراد برای گرفتن کمک واهمه ای نداشته باشید. به احتمال زیاد آن ها از کمک به شما بیشتر خوشحال خواهند شد.سؤال: بابت مصاحبه ممنونم براد! مشورت جداگانه ای هست که بخواهی به طراحان و تصویرسازانی بدهی که برای رشد حرفه ای سخت کار می کنند؟
عاشق کارتان باشید، و به آن تن دهید! هر چه را دوست دارید انجام دهید. سهم خود را روی کاری که دوست دارید انجام دهید متمرکز کنید، و خود را با آن سیر کنید. و مهم نیست شما چه کاری انجام می دهید، چه خوب چه بد، به آن تن دهید. اشتباهات را از خودتان بدانید و بهتر کار کنید، یا این واقعیت را داشته باشید که چیزهای شگفت انگیزی خلق کرده اید. هر چه بیشتر کارتان را دوست داشته باشید، کار شما بهتر خواهد شد.

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  کدام یک را برای دانلود بیشتر می‌پسندید؟؟؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 837
 • کل نظرات : 21
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 12
 • آی پی امروز : 59
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 205
 • باردید دیروز : 239
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 444
 • بازدید ماه : 3,653
 • بازدید سال : 3,653
 • بازدید کلی : 427,095